Turbūt nerasime virtuvės, kurioje maisto gardinimui nebūtų naudojamas česnakas (lot. Allium Sativum). Dėl jame esančių eterinių aliejų specifinio kvapo ir skonio ši prieskoninė daržovė labai plačiai naudojama įvairių patiekalų gamybai daugelyje šalių. Ne visiems patinka jo aitrus skonis ir kvapas, ypač vaikams, tačiau nauda mūsų organizmui neabejotina ir mokslo įrodyta. Česnakuose esantys fitoncidai ir alicinas efektyviai kovoja su bakterijomis ir veikia antiseptiškai. Maistui naudojamos česnakų požeminės dalys - ropelės ir antžeminės dalys - laiškai.
Daržuose auginami žieminiai ir vasariniai česnakai.
Česnakų sodinimas
Česnakai gerai auga derlingame, vidutinio sunkumo dirvožemyje priemolyje ar priesmėlyje, saulėtoje, neužmirkusioje vietoje. Tinka sodinti, kur prieš tai lysvėje augo kitos daržovės - kopūstai, agurkai, žirniai, pupos. Sodinimui išrenkamos didelės, sveikos skiltelės. Rekomenduojama jas parą pamirkyti labai silpname (0,05 proc. koncentracijos) kalio permanganato tirpale.
Vasariniai česnakai sodinami anksti pavasarį - balandžio mėnesį, kai pradžiūsta žemė. Žieminiai česnakai sodinami rudenį - rugsėjo pabaigoje, maždaug iki spalio vidurio, kad spėtų įsišaknyti (tam reikia 40-50 dienų).
Vasariniai česnakai sodinami 4-5 cm gylyje, žieminiai - 6-8 cm gylyje. Sodinama tarp skiltelių paliekant 5-10 cm tarpus, o tarp eilių - 20-30 cm.
Pasodinti česnakai užmulčiuojami durpių, komposto, pjuvenų ar šiaudų sluoksniu (vasariniai česnakai - plonesniu, žieminiai - storesniu). Mulčas gerina česnakų žiemojimą, pavasarį stabdo piktžolių dygimą, vasarą sulaiko dirvos drėgmę.
Verta žinoti, kad česnakai, pasodinti šalia bulvių ar pomidorų, apsaugos nuo maro, šalia braškių ar rožių - nuo puvinio ir grybinių ligų, šalia pupelių - nuo bakteriozės. Nepamirškime, kad česnakai fitoncidiniai augalai ir jų simbiozė su kitais augalais gali būti labai naudinga.
Drambliniai česnakai
Drambliniai česnakai (lot. Allium Ampeloprasum) - tai česnakinių (lot. Alliaceae) šeimos daržovė pradedanti populiarėti ir Lietuvoje. Nors išvaizda ir primena įprastą česnaką, tačiau skonis labiau artimas kitai svogūninei daržovei - porui. Dramblinių česnakų ne be reikalo toks pavadinimas - jų galvelės labai didelės, keletą kartų didesnės už įprastinių česnakų, kartais vos telpa į delną, be to, jie auga labai aukšti - iki 1,6 m ir žydi dekoratyviais burbulo formos žiedais. Dramblinių česnakų auginimas ir priežiūra panaši kaip žieminių česnakų.
Česnakų auginimas, priežiūra ir tręšimas
Sudygusių česnakų tarpueilius purenkite atsargiai, arti dirvožemio paviršiaus esančios šaknys jautrios pažeidimams, todėl antroje vasaros pusėje, jei nėra piktžolių, geriau nepurenti.
Augant česnakams reikia stebėti, kad jiems netrūktų drėgmės, nes ši daržovė mėgsta purią ir drėgną dirvą. Jei pasitaiko labai karšta ir sausa vasara ir česnakai nepakankamai laistomi, jie užaugina mažas galveles.
Augimo pradžioje česnakai tręšiami daugiau azoto turinčiomis trąšomis. Jeigu azoto trūksta, gelsta lapai, augalai skursta. Šaknų formavimąsi ir augimą bei ropelių formavimąsi vegetacijos pradžioje spartina fosforas ir kalis, todėl antrą kartą (maždaug po mėnesio) tręšiama daugiau fosforo ir kalio turinčiomis trąšomis. Jei tręšimui nenorima naudoti cheminių trąšų, tam labai tinka medžio pelenai. Medžio pelenai - tai labai vertinga natūrali trąša. Juose yra daug naudingų mikro ir makro elementų (kalio, kalcio, natrio, fosforo, magnio, cinko molibdeno, silicio, vario, boro) reikalingų, kad augalai augtų sveiki ir stiprūs.
Česnakų derliaus nuėmimas
Česnakai, atsižvelgiant į veislės ankstyvumą, užauga per 70-100 dienų. Česnakų derlius nuimamas kai pusė lapų nugelsta ir išgula ir kai pradeda trūkinėti žiedynų apvalkalai. Tai maždaug atsitinka liepos pabaigoje, rugpjūčio pradžioje. Svarbu nepavėluoti iškasti česnakų, kol jų galvelės dar tvirtos, padengtos standžiu apvalkalu ir neatsiskyrusios. Nurauti česnakai su visais lapais džiovinami 5-10 dienų, paskui nuvalomi, nupjaunamos šaknys ir lapai. Saugoma sausoje vietoje.
Česnakų derlius iš 1 hektaro
Tiems, kas ketina imtis česnakų auginimo profesionaliai, verta žinoti, kad vienam hektarui žemės apsodinti reikės 1200 kg česnakų skiltelių. Iš šio kiekio galima tikėtis maždaug 12 tonų derliaus.

Singonio karpiniai
Dovanoju apgenėto singonio karpinius. Be šaknų, bet su miegančiomis šaknimis. Vilnius (Pavilnys).

Elitiniai smidrų ir braškių daigai (sodinukai)
Smidrų - šparagų daigai! Elitiniai braškių daigai! Jau priimame užsakymus ir vykdome rezervacijas 2024 metų sodinimo sezonui! Smidrų daigai bus pristatyti balandžio mėnesį, tada juos ir reikia sodinti. Prekiaujame tik pagal išankstinius užsakymus. Elitiniai daigai yra oficialus smidrų (šparagų) ir elitinių braškių daigų (sodinukų) tiekėjas Lietuvoje. Smidrai, dar vadinami šparagai, Europoje yra viena iš brangiausių, labiausiai gurmanų, maisto specialistu, vertinamu daržovių. Pasodinus derlius imamas po metu (A klasė) arba po dviejų metų (B klasė). Iš vieno smidrų augalo, per sezoną, du mėnesius, nupjaunama apie 25-30 ūglių. Smidrai derlių duoda nuo 10 iki 20 metų. Žaliųjų smidrų (šparagų) veislės: Aspalim Gijnlim Prius Backlim Xenolim Baltųjų smidrų veislės: Gijnlim Prius Backlim Frühlim B kategorija 30 gr+ A kategorija 70 gr+ Kaina priklauso nuo smidrų kiekio, kategorijos, veislės. Užsakymus priimame nuo 100 vienetų daigų. Suteikiame pilną konsultaciją nuo dirvožemio paruošimo iki daigų išsirinkimo, sodinimo ir priežiūros. Mes taip pat siūlome platų elitinių braškių daigų pasirinkimą. Siūlome tiek šviežius tiek ir šaldytus elitinius frigo daigus su dideliu veislių ir rūšių pasirinkimu: B, A, A+, A++. Visi mūsų braškių elitiniai daigai auginami pagal Elite sistemos Naktuinbouw (Nyderlandų sodininkystės inspekcijos tarnyba) taisykles. Vertinant elitinius braškių daigus ypatingas dėmesys skiriamas veislės tikrumui, veislės grynumui, kilmei, sveikatai (nėra virusų, grybelių, bakterijų ar nematodų) ir kokybei. Norėdami prekiauti savo dauginamąja medžiaga-elitiniais braškių daigais su Naktuinbouw Elite sertifikatu, mes privalome naudoti nustatytą, etapinę dauginimo sistemą. Taip elgdamiesi galime užtikrinti, kad visi motininiai augalai yra švarūs, be ligų. Mes siūlome geriausią startą savo klientams. Elitiniai daigai Telefonas: +37066286670 Elektroninis paštas: info@elitiniaidaigai.lt El. puslapis: https://elitiniaidaigai.lt Facebook: facebook.com/elitiniaidaigai

Jūsų sodininkai. Sodo priežiūra, genėjimas, sodinimas
Veržli komanda - Karolis, Alina ir Liucija Jums padės ir patars kaip susitvarkyti savo sode. Atliks visus būtinuosius sezoninius darbus ir duos patarimų kaip prižiūrėti savo sodą ir patiems.

Express želdyno projektavimas
Tiems, kurie: * Čia ir dabar nori rekonstruoti nedidelius želdinius * Turi viziją, bet reikia padrąsinimo imtis veiksmų * Nori sužinoti darbų eiliškumą, ką po ko daryti * Patiki želdyno projektavimo darbus specialistams Nauda: * Sutaupysite laiko - subraižysime želdyno ribas bei pažymėsime sodinamų augalų vietas * Iš karto po konsultacijos galėsite imtis veiksmų sodinant augalus * Sutaupysite iki 30 proc. pinigų vietoj to, kad gautumėte tik vizualizaciją ir sodinimo planus Susisiekime Facebook: Healing Garden

Parduodu Trichocereus kaktusas (2,3 m. aukščio)
Parduodu Trichocereus (Echinopsis) didelį kaktusą (2,3 m. aukščio) Trichocereus kaktusai yra stebuklas.Nesiunčiame, nepristatome, atvykti pasiimti patiems,padėsime supakuoti .Su vazonu kurio aukštis 90 cm.Vien tik vazono kaina 100 eur . Auginant tai paprasta: tam reikia tik tiesioginės saulės, gerai nusausinto dirvožemio ir mažai laistyti. Jis gali atsispirti šalčiams ir šalčiams iki –3C, jei jie yra tikslūs ir trumpalaikiai.

EUROPINIS KUKMEDIS (TAXUS BACCATA) ‘OSTERBERG
Gražiai suformuotas deimanto formos. Aukštis 1m 80 cm Plotis 🔄 apie 5m 50 cm

Lietuvoje auginti tulpių svogūnėliai
Parduodame mūsų auginamų tulpių svogūnėlius. Pilnavidurių kainos 0,6/vnt., paprastų 0,4/vnt. Plačiau apie mus ir tulpių veisles bei kainas skaitykite https://vaidostulpes.lt/.