Nuostabi sodo puošmena ir akcentas - populiariosios daugiametės hortenzijos (Hydrangea L.). Šis augalas ne be reikalo susilaukia tokio populiarumo ir yra auginamas nuo seno. Visų pirma, reikėtų paminėti įspūdingą jų žiedų grožį ir nereiklumą augimo sąlygoms. Hortenzijos savo žiedais sodus pradeda puošti antroje vasaros pusėje ir rudenį. Daugumos hortenzijų žiedai yra bekvapiai, bet būna ir kvapnių. Hortenzijų žiedai sudaryti iš daugybės smulkių žiedelių - vieni jų yra stambesni ir ryškesni, bet sterilūs, nes jų paskirtis – savo gražumu privilioti bites bei kitus vabzdžius prie kekės viduryje esančių smulkių dvilyčių žiedelių, kad juos apdulkintų. Nors tai yra vasaržalis augalas, žiemos metu, sudžiūvę žiedynai gali puikiai papuošti gėlynus.
Kokios geriausiai auga Lietuvoje? Pasaulyje yra daug hortenzijų rūšių, tačiau Lietuvos klimato sąlygomis geriausiai auga šviesiosios, šluotelinės, laipiojančios, ąžuolialpės ir didžialapės hortenzijos. Toliau jas ir aptarsime išsamiau.
Šviesioji hortenzija (Hydrangea arborescens)
Ši rūšis Lietuvoje seniausiai auginama ir labiausiai paplitusi. Ją galima priskirti prie etnografinių augalų, nes galima rasti prie daugumos senų sodybų. Šviesioji hortenzija – tai 1-1,5 m aukščio krūmas, žydintis dideliais baltais ar žalsvai baltais žiedais nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Populiariausios veislės – “Annabelle” ir “Grandiflora”. “Grandiflora” žiedai balti, o “Annabelle” – žiedai iš pradžių žalsvi, vėliau balti. Yra sukurta veislių žydinčių rožiniais žiedais, pvz., rožinės hortenzijos “Invincibelle“, “Magical Pinkerbell”, “Candybelle Bubblegum”. Žydi labai gausiai, ant pirmamečių ūglių. Šviesiosios hortenzijos sodinamos vidutiniškai derlingame, gerai drenuotame, bet drėgname dirvožemyje, jos gali augti rūgštokame dirvožemyje, bet geriau žydi neutraliame, pusiau pavėsyje. Šviesiosios hortenzijos auginimas ir priežiūra paprasta, nes jos labai atsparios ligoms, kenkėjams ir nereiklios, puikiai žiemojančios. Rekomenduojama genėti vėlyvą rudenį ar ankstyvą pavasarį. Genint galima šakas nupjauti vos ne iki pat žemės – pavasarį atželia ir žydi naujos. Gražiausiai atrodo sodinamos grupėmis, kaip laisvo stiliaus gyvatvorė, natūralistinio stiliaus apželdinime.
Šluotelinė hortenzija (Hydrangea paniculata)





Pati populiariausia hortenzijų rūšis. Šluotelinė hortenzija tokia pat nereikli, kaip ir šviesioji. Ji mėgsta drėgnesnį, neutralų ar kiek rūgštesnį vidutinio derlingumo arba derlingą dirvožemį. Tai krūmas užaugantis iki 2 m aukščio, žiedai įspūdingi – iš pradžių balti, žalsvai balti ar kreminiai, vėliau parausta, susitelkę 15–30 cm ilgio smailėjančiose, pailgose, kūginėse šluotelėse. Žydi labai gausiai, ant pirmamečių ūglių.
Šluotelinių hortenzijų veislių yra išvesta labai daug – jos skiriasi žiedų forma ir spalva, žydėjimo laiku, krūmo dydžiu ir forma. Šluotelinės hortenzijos taip pat auginamos suformuotos kaip medelis ant koto (štambinės), tas pasiekiama paliekant vieną stipriausią ūglį, o šoninius ūglius pastoviai genint. Taip suformuotas augalas gali būti puikus sodo akcentas, soliteras.
Populiariausios šluotelinių hortenzijų veislės: žemaūgės hortenzijos (iki 1,5 m) – “Little Spooky”, “Polestar”, “Little Lime”, “Bobo” ir kt., aukštaūgės hortenzijos (nuo 1,5 m) – “Vanille Frise”, “Lime Light”, “Phantom”, “Pinky Winky”, “Polar Bear”, “Sundae Fraise”,“Wims Red”, “Grandiflora”, “Candelight”, “Pink Diamond”, “Levana”, “Floribunda” ir kt.
Šluotelinių hortenzijų genėjimas
Pagrindinis genėjimas atliekamas pavasarį prieš augalo prabudimą – kovo, balandžio mėnesiais. Galima genėti ir vėlyvą rudenį, tačiau tada prarandama proga pasigėrėti žiedynų vaizdu žiemos metu. Galima genėti stipriai, vidutiniškai ir lengvai:
- stiprus genėjimas – kai iškarpomos visos smulkios šakelės, o stambesniosios nugenimos iki 2 pumpurų (30 – 35 cm nuo žemės). Taip apgenėtas augalas auga sparčiai, formuoja didelius žiedynus, būna stiprus, tačiau žydi vėliau. Tokiu genėjimo būdu galima atnaujinti senus augalus.
- vidutinis genėjimas – kai iškarpoma dalis smulkių šakelių, o stambiosios patrumpinamos iki 4 pumpurų. Taip apgenėto augalo žiedynai nebūna pernelyg dideli, kas yra gerai, jei pasitaiko gausūs lietūs ir vėjai – jų nenulenkia ir neišlaužo.
- lengvas genėjimas – kai nukarpomi tik seni žiedynai. Taip apgenėti augalai pražįsta anksčiau, žydi gausiai, tačiau žiedynai būna žymiai smulkesni nei būtų genimi stipriai.
Rekomenduojama jaunus augalus genėti stipriai, o vyresnius - vidutiniškai. Taip pat pažymėtina, kad anksčiau (pvz., kovo mėn.) apgenėti augalai pražysta anksčiau, o vėliau apgenėti (pvz., balandžio mėn.) - vėliau.






Laipiojančioji hortenzija (Hydrangea anomala subsp.petiolaris arba H. petiolaris)
Tai lianinis augalas, kuris tvirtinasi orinėmis kimbamosiomis šaknimis. Atspari Lietuvos žiemoms, nereikli augimo sąlygoms. Žiedai labai puošnūs, dideli, žalsvai balti, susitelkę iki 25 cm skersmens skėtiškuose žiedynuose. Žydi liepos-rugsėjo mėnesiais. Senesnių šakų rusva žievė pleišėja, todėl senesni augalai atrodo itin dekoratyviai. Mėgsta purius drėgnokus dirvožemius. Purioje dirvoje plinta atlankomis. Paprastai geriausiai auga daliniame pavėsyje, pasodintos giliame pavėsyje žydi negausiai, saulėkaitoje lapai gali apdegti. Jeigu auga vėjų perpučiamose vietose, tai žiemomis gali apšąlti. Mėgsta parūgštintą žemę. Atramų nereikia – sienomis lipa pati kabindamasi savo orinėmis šaknelėmis. Jauni augalai auga lėtai, tačiau po 3-4 metų, esant geroms sąlygoms, metiniai ūgliai siekia net iki 1 metro. Laipiojančios hortenzijos gali pasiekti net 10 metrų aukštį. Genėti beveik nereikia.
Ąžuolialapė hortenzija (Hydrangea quercifolia)
Tai 1,2-2,5 m aukščio krūmas. Žiedai baltai kreminiai, vertinama dėl išskirtinių, dekoratyvių lapų, kurie savo forma primena ąžuolo lapus ir rudenį keičia spalvą – tampa raudonos, bordo spalvos. Dirvožemiui nereikli, gali augti sausesnėmis sąlygomis nei kitų rūšių hortenzijos, tačiau žiemomis gali apšalti, nes tai 5 zonos augalas. Žydėti pradeda viena pirmųjų. Ši hortenzija negenima arba genima labai saikingai, nes žydi ant senų šakų.
Didžialapė hortenzija (Hydrangea macrophylla)
Užauga iki 1,5 m aukščio. Pasižymi dideliais lapais, tankiu rutulio formos keru ir įspūdingų ryškių spalvų (mėlynos, rožinės, violetinės, baltos) dideliais žiedais. Žydi nuo liepos iki spalio mėn. Labai mėgsta drėgmę ir rūgščią dirvą. Žiedų spalva ir intensyvumas priklauso ir nuo žemės rūgštingumo. Lietuvos klimato sąlygomis žiemomis dažnai apšąla, todėl jas reikia paruošti žiemai – uždengti, apmulčiuoti arba auginti vazonuose ir žiemai nešti kažkur į patalpą. Pačios atspariausios ir populiariausios didžialapių hortenzijų veislės: “Diva Fiore”, „Endless Summer“, „Forever & Ever“ ir „You and Me“.
Didžialapės hortenzijos auginimas ir priežiūra:
- tręšti specialiomis rūgščią dirvą mėgstančių augalų trąšomis;
- didžialapės hortenzijos genimos kitaip nei šluotelinės, nes jos žydi ant antramečių šakų: nukarpomos nusvirusios, silpnos šakos taip pat jau prieš du metus nužydėjusios šakos, iškarpomi seni žiedynai;
- artinantis šalčiams – šaknis rekomenduojama užpilti durpėmis, šakas aprišti agroplėvele ar apdėti eglių šakomis;
- auginant vazonuose – reguliariai laistyti, tręšti specialiomis trąšomis, žiemai nešti į vėsią patalpą, kur taip pat retkarčiais palaistyti, kad neperdžiūtų. Vazonas turi būti su skyle ir drenažiniu sluoksniu. Vasario mėnesį, kai pradeda ryškėti naujos gyvybės požymiai – vazoną pernešti į šiltesnę ir šviesesnę patalpą, o gegužės mėnesį, pasibaigus šalnų pavojui, galima nešti į lauką. Šios hortenzijos itin jautrios pavasarinėms šalnoms – nušalus pumpurams, tais metais jos jau nebežydės.
Hortenzijų sodinimas
Hortenzijos sodinamos 1-2 m atstumu viena nuo kitos. Duobės gylis apie 40-50 cm, plotis – apie 60-70 cm. Kadangi hortenzijos pasižymi plačia šaknų sistema, kuri išsidėsčiusi žemės paviršinėje dalyje, sodinant reikalingos platesnės duobės. Sodinama į neutralų ar kiek rūgštesnį vidutinio derlingumo arba derlingą dirvožemį, tik didžialapės hortenzijos mėgsta rūgštesnę žemę. Hortenzijos mėgsta saulėtas vietas ir užuovėją. Jos geriausiai auga rytinėje ar vakarinėje namo, želdyno ar tvoros pusėje.
Kada geriausia sodinti? Sodinti augalus iš vazono galima bet kada (žinoma, jei žemė nėra įšalusi), o augalus atviromis šaknimis arba persodinti iš grunto – pavasarį.
Hortenzijų dauginimas
Pagrindiniai būdai dauginti hortenziją yra prilenkiant ūglius ir įšaknydinant šakeles. Dauginant prilenkimo būdu šakelė prilenkiama prie žemės ir pritvirtinama taip, kad nepakiltų. Šakelė apipilama žemės sluoksniu. Atskirti bus galima po metų, kai susiformuos šaknys. Dauginant įšaknydinant šakeles – naudojamos genėjimo metu nupjautos sumedėjusios šakelės, kurios kelioms dienoms pamerkiamos į vandenį, o vėliau supjausčius ūgliais sodinama į rūgščios durpės ir smėlio mišinį.
Hortenzijų priežiūra
Svarbu savailaikis, atsižvelgiant į rūšies ypatumus, genėjimas, nes jis skatina augti naujus ūglius, o tai sustiprina žydėjimo efektą. Nugenėjus rekomenduojama patręšti mikroelementinėmis trąšomis be chloro ir papurenti mulčą. Hortenzijas tręšti pakanka du kartus per metus - ankstyvą pavasarį ir vasaros viduryje rūgščią dirvą mėgstančių augalų trąšomis. Prieš pilant trąšas būtina įsitikinti, kad žemė yra drėgna, tam, kad išvengti šaknų nudeginimo.
Kodėl nežydi hortenzijos?
Priežasčių gali būti įvairių. Pagrindinės priežastys, kodėl nežydi hortenzijos yra neteisingas genėjimas, labai šalta žiema ir pavasarinės šalnos, paveikiantys žiedinius pumpurus, netinkamai parinkta vieta ir neteisingas tręšimas:
- reikia žinoti kokios rūšies hortenziją auginate. Jei nežydi didžialapė, ąžuolalapė ar laipiojanti hortenzija - gali būti, kad buvo pažeisti ar nukirpti antramečiai ūgliai ir jos tais metais nesuformuoja žiedinių pumpurų, nes žydi ant antramečių ūglių;
- buvo ypatingai šalta žiema ar vėlyvą pavasarį užėjo stiprios šalnos ir nušalo žiediniai pumpurai;
- šluotelinės hortenzijos per vėlai (pvz., gegužės, birželio mėn.) apgenėtos ir nespėjo užauginti žiedų;
- netinkama augimo vieta. Dauguma hortenzijų, kad žydėtų turėtų gauti bent 3-4 valandas saulės šviesos. Idealiausia rytinė pusė, pietinė ir vakarinė pusės gali būti, jei patį saulės intensyvumą uždengia šalia esantys aukštesni medžiai, krūmai ar pastatai;
- per daug trąšų, kuriose didelis azoto kiekis. Azotas skatina naujų ūglių ir lapų augimą, bet ne žiedų. Žiedus formuoti skatina fosforas. Geriausia rinktis rūgščią dirvą mėgstančių augalų trąšas, nes jose būna tinkamai subalansuotas mikroelementų kiekis.

Magnolija 'SUSAN'
☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66a, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚 Viena populiariausių magnolijų! Kompaktiškas, nedidelis krūmas iki 3 metrų aukščio. Tai žvaigždinės magnolijos Rosea ir lelijažiedės Nigra hibridas. Pradeda žydėti balandžio mėnesį, dar prieš pasirodant lapams. Žydi šiek tiek vėliau nei kitos magnolijos, taip išvengdama pavasarinių šalnų. Žiedai kvepiantys, tamsiai purpurinės spalvos, žydi ilgai. Žydėjimas pasikartoja vasaros metu tik ne toks gausus. Didelis atsparumas šalčiui. Vengti sodinti vėjuotose vietose. Sodinukų aukštis ~ 70-80cm

Sulanžo magnolija
☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66a, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚 Auga iki 6m aukščio. Žievė glotni ir pilka. Lapai žali, kiaušinio formos, nežymiai apvalėjančiomis viršūnėmis ir smailiu pagrindu, 20 cm ilgio ir 14 cm pločio. Labai gražūs žiedų pumpurai – šilkiniai, sidabriniais plaukeliais. Žiedai ne mažiau puošnūs – dideli (20–25 cm), taurės formos, vienas kitą dengiančiais žiedlapiais, iš vidaus balti, iš išorės raudoni ir rožiniai, skleidžia malonų aromatą. Žydi labai gausiai prieš lapams išsprogstant balandžio – gegužės mėnesį. Krūmą rekomenduojama sodinti saulėtoje vietoje, užuovėjoje. Augalas mėgsta gyvybingą, šviežią, maistingą, ne per daug rūgščią žemę humuso pagrindu (pH – 5,0–6,0). Magnolijos negalima laikyti sausos, taigi sausros laikotarpiu būtinai laistykite ją. Dirvą aplink augalą apipilkite medžio žieve. Žemę laikas nuo laiko tręškite daugiakomponentėmis trąšomis, skirtomis rūgštingumą mėgstantiems augalams. Prieš žiemą apsaugokite magnoliją nuo šalčių – apipilkite šaknis žeme ir uždenkite pvz., agroaudiniu. Šio augalo šaknys auga negiliai, todėl nekaskite žemės aplink juos. Toleruoja silpnus genėjimus vidurvasarį po žydėjimo. Geras atsparumas šalčiui, tačiau žiedpumpuriai gali būti pažeisti vėlyvų pavasario šalnų.

Hortenzija šluotelinė 'Panatella'
Gražuolė žemaūgė hortenzijų veislė, užkariavusi ne vieną širdį Aukštis 0.8- 1m; Žydi VI- X mėn.; Žiedynų spalva žalsva, vėliau balta, vėlyvą rudenį rožinė; Vieta- saulėta/ pusiau pavėsis; Šalčiui atspari ✅; Genėti II- III mėn. ; Sodinti želdynuose arba dideliame vazone; Mėgsta drėgmę; Pritraukia bites 🐝, drugelius 🦋 Įsigyti asmenine žinute 📩 augalukrastas.lt arba ☎️ +37068518588

Miskantas kininis ‘MEMORY’
Šį miskantą puošią rausvos spalvos šluotelės. Dauguma jų pražysta rugsėjo mėn., bet ‘Memory’ yra ankstyvesnis ir jo gražuoliai žiedynai pasirodo jau rugpjūčio mėn. Todėl turite progą pasigrožėti juo anksčiau. 2016 metais Varšuvoje vykusioje parodoje GREEN IS LIFE miskantas apdovanotas aukso medaliu. Pavasarį nukerpamas 30 cm aukštyje. Daugiametis, lapai žalios spalvos su balta juosta viduryje; Žiedai rausvos spalvos šluotelės, kurios vėliau tampa sidabriškos; Žydi rugpjūčio-spalio mėn.; aukštis 2- 3 m; Klimato zona 6a; Sodinimo vieta saulėta ar šiek tiek užpavėsinta; Dirva vidutiniškai derlinga ir vidutiniškai drėgna, puikiai toleruoja sausesnį dirvožemį; ☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66a, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚

Žaliojo agrasto krūmas ‘Mičiūrinas’
Gerai žinoma, labai vaisinga agrasto atmaina, kuri puikiai tinka mėgėjiškam bei komerciniam auginimui.Jų minkštimas saldžiarūgštis, labai skanus. Veislė priklauso ankstyvam žydėjimui. Derėjimas: vidutiniškai ankstyvas (liepos mėn. viduryje). Vaisiai yra vidutinio dydžio, žalsvai geltonos uogos. Vieno vaisiaus svoris yra apie 5 g, vaisiaus žievelė padengta liaukiniais plaukeliais. Tinka mechaniniam vaisių surinkimui. Atsparumas: atspari šalčiui (iki -32oC ), įvairioms ligoms. Dirvožemis: derlinga, humusinga dirva, šiek tiek rūgšti arba šarminė (pH 5,5–7). Krūmui būdingas greitas augimas, siekiantis iki 1,2 m aukščio ir apie 0,8-1 m pločio. Ūgliai yra tiesūs, apdovanoti spygliais. Sodinimas ir priežiūra: šie agrastai geriausiai auga saulėtose vietose, nors auginti galima ir pavėsyje. Geriausias dirvožemis yra derlingas, turtingas humuso. +37068518588 Piliuonos g.66A, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.

Raudonojo agrasto krūmas ‘Triumfas’
Viena geriausių agrastų veislių, vidutinė arba stambi uoga, skani, aromatinga ir lengvai auginama. Augalas vidutinio ankstyvumo. Geriausias derlius gali būti pasiektas per pirmuosius 12-15 metų. Uogos yra ryškiai raudonos spalvos, minkštimas yra saldus su trupučiu rūgšties. Vaisiai yra apvalūs, 3,5 cm ilgio ir 3 cm skersmens, jiems būdingas geras išsilaikymas. ✨ Atsparumas: miltligė- labai didelis. Kitom grybinėm ligom- aukštas. Šalčiui- labai didelis; ✨Tinka saulėta vieta ar dalinis pavėsis; ✨Aukštis užaugusio krūmo 1- 1.5m; ✨Galima genėti; ✨Uogos nebyra. Sodinimas ir priežiūra: šie agrastai geriausiai auga saulėtose vietose, nors auginti galima ir pavėsyje. Geriausias dirvožemis yra derlingas, turtingas humuso. +37068518588 Piliuonos g.66A, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.

Hortenzija šluotelinė ‘Ruby Angel’s Blush’
▪️Tai šluotelinių hortenzijų žanro klasika, turi visas geriausias savybes ir senovinės formos žiedynus. ▪️Viena augiausių, iki 3 m x 2,5 m per 10 metų. Idealiai tinka užmaskuoti šlaitams, didelėms erdvėms, nes labai greitas augimas. ▪️Jei grožėsitės hortenzijomis iš keliolikos metrų atstumo- būtent ši ir ne kita sudarys patį didžiausią įspūdį. ▪️Žiedų dydis siekia iki 25- 30 cm ilgio, žydi baltai. ▪️Atsparumas -32C ☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66A, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚

Alyva mejerio (Syringa meyeri) 'PALIBIN'
Ypač tinka nedidelėms erdvėms, sodams,kai trūksta vietos, o norisi džiaugtis alyvų kvapų ir grožiu. Nuostabaus grožio ir aromato, smulkialapė, tankiašakė alyva, formuojanti dailų, apvalų vainiką. Aukštis 1,0 – 1,2 m. Lapai kiaušiniški, širdišku pagrindu, lygiakraščiai, blizgūs, tamsiai žali. Žiedai kvapnūs, paprasti, švelniai violetiniai, susitelkę į šluotelės formos žiedynus. Žydi labai gausiai vėlyvą pavasarį, paskui pasikartojančiai, tačiau jau nebe taip gausiai visą vasaros laikotarpį iki pat rudens. Nereiklus dirvožemiui, atsparus šalčiui, ligoms, sausrai, šis augalas papuoš kiekvieno aplinką. Toleruoja dalinį pavėsį, bet gausiausiai žydi saulėje. ☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66A, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚

Šilauogė 'Chanticleer'
💙TOP 2022 metų perkamiausia, labiausiai giriama šilauogių veislė💙 Sodinukai ~50- 70cm aukščio, 4-5metų, C7-C10 vazone. Labai ankstyva (anksčiausiai pas mus sunokstanti, bet ilgai vaisiai laikosi), vidutinio augumo apie 1,5 m. Uogos vidutinio dydžio, saldžiarūgštės, aromatingos, labai skanios, transportabilios. Derlingumas - iki 8 kg nuo krūmo. Veislė atspari šalčiui, šalnoms (žydi vėlai) ir grybinėms ligoms. Prinoksta liepos pradžioj. ☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66a, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚

'Pink Lemonade'- šilauogė raudonos spalvos uogomis!
Vidutiniškai vėlyva vaisiai deri apie rugsėjo 01 - rugsėjo 30 d. sunoksta palaipsniui per 4 savaites, derlinga nuo krūmo priskinama apie 3-4- kg. Uogos rožinės spalvos, vidutiniškai stambios, apie 16-17 mm., labai skanios ir saldžios (citrinos aromato)- desertinė veislė. Uogos žymiai saldesnės nei kitų rūšių su mėlynomis uogomis. Atsparios transportavimui, tinka desertams, džemams, užšaldymui... Žydi labai gražiai (priklausomai pagal oro sąlygas) gegužes-birželio mėn, nuo nuostabiais baltos iki rausvos varpelio formos žiedais. Dalinai savidulkė veislė, bet geriausiai dera draugijoje su kitomis veislėmis, kurios žydi panašiu laikotarpiu). Krūmas vidutiniškai augus, pasiekia Apie 1,6 m aukščio ir apie 1,5m pločio, reikalauja vidutinio genėjimo. Labai dekoratyvus krūmas. Lapai pailgos formos, mažesni negu kitų rūšių šilauogių. Lapai rudenį ar šiltą žiemą ilgai nenukrenta. Esmėje labai gražus ir dekoratyvus krūmas, tad galima auginti matomoje vietoje sode, balkone ar terasoje. Atspari šalčiui, sausrai, grybelinėms ligoms, kenkėjams. Veislės ypatybės: sukurta JAV 1970m. Sodinukai ~30- 50cm aukščio, 4-5metų. ☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66a, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚

Hortenzija šluotelinė ‘SKYFALL’
Šiuo metu viena populiariauių ir geidžiamiausių šluotelinių hortenzijų rūšių. ĮSTABŪS, LELIJIŠKI HORTENZIJOS ŽIEDYNAI Ši hortenzija pasižymi ne tik skambiu pavadinimu, bet išraiškingais, dideliais ir įspūdingais žiedynais, o jos unikalūs žiedeliai primena lelijų formą. Jauni žiedynai skleidžiasi žalsvai, vėliau baltėja, o bręstant - švelniai nurausvėja. Hortenzija 'Skyfall' žydi nuo liepos iki pirmųjų šalnų ir išlieka dekoratyvus per žiemą. 'Skyfall' patariame sodinti gėlynų ar alpinariumų krašte, nes tai puikus sodo akcentas. 'Skyfall'- nereikli, tačiau mėgsta vandenį Tai augalas su vertikaliais, stipriais ūgliais. Jis pasiekia: 1,2 m aukštį ir 0,7 m plotį, tad sodinant nebūtina palikti didelių tarpų nuo kitų augalų. Tinkamiausia 'Skyfall' auginti saulėtoje arba dalinai pavėsingoje vietoje. Palankiausia vidutiniškai derlinga, lengvai parūgštinta, drėgna dirva. Ši hortenzija yra visiškai atspari šalčiui ir gali pakęsti temperatūras iki -30 celsijaus. Nepaisant savo atsparumo, ši šluotelinių hortenzijų rūšis itin mėgsta vandenį, tad rekomenduojame ją reguliariai laistyti. Išvesta ir pateikta rinkai 2018 metais. Hortenzija apdovanota 🥇aukso medaliu naujovių konkurse ‘Flower Expo’ 2018 m. Maskvoje ir 🥈sidabro medaliu augalų parodoje ‘GrootGroenPlus’ 2019 m. Nyderlanduose. ☎️+37068518588☎️ 💚Piliuonos g. 66a, Kaunas. Į kitus miestus siunčiame per autobusų siuntas.💚