VA

Vitalijos Augalai

Kontaktai

+370868520206
smukuciai@gmail.com

Mano skelbimai

HORTENZIJA ŠLUOTELINĖ MOJITO 'GRHP10' PBR

Kompaktiškas krūmas su tvirtais stiebais ir žiedynais. Puikus augalas auginti vazone, balkone ar terasoje. Labai gausiai žydi, Lipos-Rugsėjo mėnesiais. Žiedai žalsvos spalvos, vasaros pabaigoje įgauna šviesiai rausvą atspalvį. Užauga apie 1 metrą aukščio ir 1,2 metro pločio. Tinka saulėta vieta ar dalinis pavėsis. Drva drėgnesnė, neutrali ar kiek rūgštesnė, vidutinio derlingumo arba derlinga. Atsparumas šalčiui iki -30C. Genėti reikia pavasarį iki 20 cm virš dirvožemio. Genėjimas skatina šakojimąsi, o tai reiškia, daugiau šakų ir daugiau žiedų.

HORTENZIJA ŠLUOTELINĖ 'LIVING SUGAR RUSH®

Nauja veislė. Vidutinio dydžio krūmas užaugantis 80 cm aukščio ir tiek pat pločio, šakos stačios. Žiedai žalsvos spalvos prieš žydejimo pabaiga tampa balti. Šios veislės hortenzija išlaiko vidutinio dydžio žiedus baltus visą žydėjimo sezoną. Atsparus šalčiui, iki -30C.

HORTENZIJA ŠLUOTELINĖ LIVING PINK & ROSE '

Naujiena! Krūmas užauga 130 cm aukščio ir 120 cm pločio. Šakos stačios, tvirtos. Žiedai didelis, pradeda žydėti baltai, prieš žydejimo pabaiga - ružavais. Atsparus šalčiui, iki -30C. Žydi 100 dienų!

HORTENZIJA ŠLUOTELINĖ 'LIVING PINKY PROMISE®'

Nauja veislė! 100 dienų žydi. Žiedai ryškiai baltos ir sezono metu pakinta iki tamsiai rožinės spalvos. Krūmas 70 cm aukšcio ir 80 cm pločio. Ištverminga žiemai iki -30°C

HORTENZIJA ŠLUOTELINĖ LITTLE FRESCO 'ROU201306' PBR

„Little Fresco“ yra kompaktiškas krūmas, siaurais, tamsiai žaliais lapais. Žiedai grietinėlės baltumo šiek tiek švelniai žalsvu atspalviu, vasarą pasikeičiantys į rausvą atspalvį. Tinka sodinti saulėtoje vietoje ar daliniame pavėsyje. Užauga iki 0,8 metro aukščio ir iki 0,5 metro pločio. Atsparus šalčiui.

Miskantas kininis 'KASKADE'

Apdovanotas Karališkosios sodininkystės draugijos medaliu (Award of Garden Merit), itin vertinamas dėl didelių purių šluotų, kurios suteikia lenvumo ir paslaptingumo mūsų aplinkai. Vasaros pabaigoje miskantai išleidžia švelnias rausvas šluoteles, kurios rudens pradžioje išsiskleižia ir tampa purios lyg pūkai. Rudenį šluotelės įspūdingai atrodo šlamančios vėjyje,o žiemą jas stebuklingai ,,apcukruoja" šerkšnas ir sniegas. Pasodintas saulėtoje vietoje, vandeniui pralaidžioje dirvoje jis taps nepakeičiama sodo dalimi.Plotis- 1.2-1.5 m

Miskantas kininis (Miscanthus sinensis) 'Gracillimus'

Tankiais, dailiais, elegantiškais kerais saugantis miskantas, kurio sodriai žalios spalvos siauri svyrantys lapai primena grakštų fontaną. Nors kol kas Lietuvoje jis nespėja išleisti šluotelių, tačiau itin vertinamas dėl savo elegantiškos išvaizdos.

PŪKENIS EUROPINIS 'YOUNG LADY' PBR

Dekoratyvus kompaktiško dydžio krūmas. Lapai ovalūs, platūs, vasarą geltonai žali, rudenį pasikeičia į geltonai oranžinę spalvą. Žiedai pūkuoti, susitelkę didelėse, puriose šluotelėse, šviesiai kreminės spalvos. Užauga iki 130 cm aukščio ir 100 cm pločio. Dirvožemis purus, neužmirkstantis, kalkingas.

Europinis pūkenis - Cotinus coggygria Lilla

veilsė pristatyta Olandijoje 2011 metais ir gavusi medalį. Tai nykštukinė "Royal Purple" versija, krūmas auga lėčiau ir yra kompaktiškesnis (iki 1.3 m aukščio ir pločio). Žydi birželio - liepos mėn., žiedai panašūs į pūkus. Rudenį lapai nusidažo ryškiai raudona, oranžine ir aukso spalvomis. Pajūryje žiemoja atvirose vietose, kitur Lietuvoje turėtų būti auginamas nuo vėjo apsaugotose vietose. Šaltomis žiemomis gali apšalti viršūnės. Dirvožemiui nereiklus, svarbu kad būtų neužmirkstantis. Auginamas saulėtoje vietoje ar pusiau pavėsyje. USDA atsparumo zona 4A, -35C.