Senovinis darželis

Tvarumas

Viena iš  2021 m. sodo dizaino tendencijų - tvari sodininkystė. Tvari sodininkystė, tai toks sodininkavimo būdas kai stengiamasi sugyventi su gamta, pasirinkti vietinių augintojų auginamus vietinius augalus, kurie daugybę metų auga toje vietoje, taip kuriant draugiškus aplinkai sodus. 

Gal ir Jūs kaip tik kuriate močiučių darželį primenatantį želdyną? Floramore.lt portale galite rasti tam tinkančių augalų, tokių kaip senovinis bijūnas, rasakila, rudbekija, rūta, sibirinis vilkdalgis

Skelbimai:

Skiepyti graikinių riešutmedžių sodinukai

Atnaujinta! Skiepytus graikinių riešutmedžių sodinukus pardavinėsime 2023 metų vasarą (vazonėliuose) ir rudenį (kastus iš grunto). Parduodame skiepytus graikinių riešutmedžių sodinukus. Skiepyti - reiškia riešutmedžiai po kelių metų pradės derėti ir derės kokybiškais, veisles atitinkančiais riešutais. Sodinukai yra paskiepyti ir auginami mūsų pačių. Skiepijimui parinktos mūsų klimatui tinkančios veislės (nuoroda į veislių aprašymą apačioje). Skiepijame tik į poskiepius (šaknis) išaugintus iš Lietuvoje gerai augančių riešutmedžių riešutų. Tai užtikrina didesnį riešutmedžių atsparumą šalčiui. Sodinukų aukštis 50 - 100 cm (virš šaknų). Vazonėliuose liko tik kai kurių veislių nedidelis kiekis. Sodinukus atsiėmimas Molėtuose arba galime atsiųsti jūsų nurodytu adresu. Siunčiame tik kastus iš grunto sodinukus. Sodinukų vazonėliuose atsiėmimas tik Molėtuose. Sodinukų kaina 30 eurų. Dėl sodinukų įsigijimo rašykite asmenine žinute mūsų feisbuko puslapyje Audėjų sodai, per elektroninį paštą audejusodai@gmail.com ar skambinkite telefonu 8 682 22994 (Robertas Audėjus). Veislės: Mars, Mars 1, Broadview, U 02, U 16, SK 4/10, Milotai vėlyvas, U 01, U 012, U 014, Koszycki. Veislių bus daugiau! Veislių aprašymus galite rasti čia https://www.audejusodai.lt/riesutmedziai/veisles Nuolat atnaujinamą informaciją galite rasti mūsų feisbuko puslapyje https://www.facebook.com/AudejuSodai Raktiniai žodžiai: graikiniai riešutmedžiai, graikiniai riešutai, graikinis riešutmedis, graikinis riešutas.

250 veislių viendienių

Siūlome apie 250 veislių viendienių - apvaliažiedės, pilnavidurės, voriškosios, UF. Įvairaus aukščio ir ankstyvumo, smulkiažiedės ir stambiažiedės, pačių įvairiausių spalvų. Visas asortimentas, platesnė informacija, nuotraukos ir kainos - tinklalapyje www.daylilies.lt Sodmenis siunčiame paštu ne tik Lietuvos, bet ir visos ES užsakovams.

Irisai
DD
Daiva

Parduodu perteklių irisų gumbus. Irisai balti-mėlyni po 2 eur./vnt.

Šokoladinis irisas
IR
Inga

Šokoladinis irisas. Daugiametis nereiklus augalas

Magnolia kobus (Japoninė magnolija)

Sodinuko aukštis be vazono - 50 cm. Ovalios formos laja ilgainiui išplatėja ir virsta kiaušiniškos formos. Žydi tik kai augalui sukanka maždaug 12-15 metų. Žydėjimas būna gausus, baltos spalvos ir žvaigždės formos žiedynai. Žiedus pakeičia raudoni kiekiniai vaisiai, o pailgi, sodriai žalios spalvos lapai rudenėlį nusidažo geltonai.

Acer palmatum 'Bi-hoo' (Plaštakinis klevas)

Augalo aukštis be vazono - 85 cm. Pavasarį išaugantys nauji lapai būna rausvo atspalvio, o žali vasariniai lapai rudenį tampa auksiniai bei raudoni. Per 10 metų tampa maždaug 2-4 metrų aukščio medeliu ar krūmu. Geriausiai tinka auginti saulėtoje vietoje arba daliniame pavėsyje. Reikalinga užuovėja, kad apsaugoti nuo šalto vėjo.

Acer platanoides 'Paldiski' (Paprastasis klevas)

Augalo aukštis be vazono - 250 cm. Greito augimo lapuotis. Visiškai suaugęs gali pasiekti apie 15 metrų aukštį. Lapai šviesiai žali, giliai karpyti į 5 ilgas skiautes, kurios gali siekti net iki 25 cm. ilgį. Rudenį lapija nusidažo geltonomis ir oranžinėmis spalvomis. Reikalauja saulėtos vietos.

Acer pseudoplatanus 'Esk Sunset' (Platanalapis klevas)

Augalo aukštis be vazono ~ 360 cm. Klevas, kurio lajoje nerasite nei vieno vienodo lapo, jie ypatingai margi ir besikeičiantys: iš pradžių būna gelsvi, vėliau rožiniai, dar vėliau kreminės arba žalios spalvos dėmių išmarginti, o lapo apačia purpurinės spalvos. Štambinis. Laja būna gražios ovalios formos. Mėgsta derlingesnį dirvožemį ir saulėtas vietas.

Acer palmatum var. dissectum (Plaštakinis klevas)

Augalo aukštis be vazono ~ 30 cm. Gana lėtai augantis medelis, kuris pasiekia 2 metrų aukštį ir 2-3 metrų plotį. Plunksniški lapeliai. Pavasarį ir vasarą laja žalia, o rudenį įgauna auksinę-oranžinę spalvą. Žiemai rekomenduojame uždengti (bent jau kol augalas jaunas ir nedidelis)

Betula pendula 'Magical Globe' (Karpotasis beržas)

Augalo aukštis be vazono - 185 cm. Štambinis. Augina šakas į visas puses, taip sudarydamas apvalią lają, kurios galima išvis negenėti arba genėti, bet labai mažai. Lapai smulkūs, karpyti, žalios spalvos, bet rudenį įgauna gelsvus atspalvius. Su laiku kamieno spalva taps pilkai balta, kol augalas jaunas, kamienas šiuo metu oranžinis. Gerai auga priemolio, derlingoje, drėgnoje ir gerai drenuojamoje dirvoje.

Acer palmatum ‘Aratama’

Skiepytas, auga rutuline forma. Smulkiais, bordo spalvos lapais. Aukštis be vazono 100 cm.