Žembraškės "Kupčicha" ir "Penelope"

Žembraškės "Kupčicha" ir "Penelope"

0,99€
Žembraškių daigai.
(veislės „Penelope” ir „Kupchikha”).
Daigai palaidomis šaknimis, kaina - 0,99€/vnt.
Tel.: 86 013 0934
el. pastas: zyg.stas@gmail.com
„Penelope”:
„Zemlunika „Penelope“ yra braškių ir žemuogių hibridas su nuostabiomis uogomis. „Penelope” veislės krūmai yra kompaktiški, daugialypiai. Uogos yra vidutinio ankstyvumo, apvalios, tamsiai raudonos ir blizgios. Skonis nuostabus - stiprus laukinių žrmuogių ir muskato riešutų aromato bei kvapo. Uogų svoris iki 15 gramų. Krūmo derlius gali siekti 200-250 g.
Daigai yra labai ištvermingi, juos galima sodinti ir saulėtoje vietoje, ir pavėsyje po medžiais, ir tai nedarys įtakos derliui. Nuskintos uogos ilgai nelaikomos, todėl geriau jas nedelsiant perdirbti. Veislė yra labia tinkama uogienei. Jei uogos ilgą laiką laikomos ant žiedkočių, jos nepablogėja, todėl uogas galima pjaustyti nenuskynus ir džiovinti. Žiemą iš uogų ruošiama arbata.
„Penelope” veislės krūmai yra aukšti, bet kompaktiški, žiedų stiebai išsidėstę virš lapų, uogos visada švarios ir lengvai skinamos. Dauginti nykštukinę Penelopę yra labai paprasta. Ši veislė išaugina daugybę ūsų.
Atsparumas ligoms ir kenkėjams. „Penelope”, kaip ir visos kitos žembraškių veislės, yra atspari visoms grybelinėms ligoms. Šią savybę ji paveldėjo iš savo pirmtakų - miško žemuogių ir sodo braškių. Tačiau pilkasis puvinys ant uogų gali atsirasti, jei krūmai sutankėję, todėl rekomenduojama retinti sodinukus. „Penelope” daigus galima sodinti nuo gegužės iki lapkričio mėnesio.
Net ir nedidelis šių nuostabių uogakrūmių kampelis sode pradžiugins jus, jūsų vaikus ir anūkus.
„Kupchikha”:
„Zemklunika Kupchikha“ yra stambiavaisių sodo braškių ir europinių braškių (muskato) mišinys, gautas XX amžiaus 80-aisiais. Dirbtinai išvestas šis hibridas absorbavo geriausias braškių ir žemuogiu savybes. Tai nereikalauja rimtos priežiūros, tačiau iš jo gaunamos labai didelės, kvapnios ir skanios uogos. Kupčicha Vidutinio ankstyvumo hibridas - sunoksta birželio pabaigoje arba liepos pradžioje.
Paprastai vaisiai atsiranda praėjus savaitei po ankstyvųjų braškių nokinimo laikotarpio. Iš kiekvieno krūmo galima surinkti iki 3 kg uogų, nors jauni augalai duoda mažesnį derlių - apie 500–1000 gramų. Apdulkinimo greitis yra 95-100%. Jis auginamas pramoniniais tikslais ir mažuose privačiuose soduose. Jei pageidaujate, jį taip pat galima pasodinti į vazonus ir laikyti butuose ant palangės ar balkono.
Krūmas yra aukštas (25-30 cm), Kupchikha duoda vaisius 6 metus. Verta paminėti, kad su amžiumi yra daug lapų, todėl krūmas gali būti labai didelis ir net išplitęs. Lapai yra trijų lapų, platūs, turtingi tamsiai žalios spalvos. Gausus žydėjimas, žiedkočiai visada pakyla virš lapų, yra beveik vertikaliai. Vienas suaugęs krūmas gali turėti iki 35 žiedynų! Gėlės yra gana didelės su baltais žiedlapiais. Ūsai paprastai susidaro vasaros pabaigoje, nors kai kai kurie jų gali atsirasti vasaros pradžioje.
Sodinti Kupchikha daigus galima du kartus per sezoną - ankstyvą pavasarį ar rudenį, nuo rugpjūčio pabaigos iki rugsėjo vidurio.
Būklė: Naujas
Vietovė: Visa Lietuva
ŽS
Telefonas:
+370 *** ****
El.paštas:
****************